Pět vítězství na Čokoládové tretře

22.05.2012 17:46

Naši mladí atleti se výrazně prosadili mezi mnoha stovkami závodníků na Čokoládové tretře ve Vítkovicích. Z mladších se prosadila Klára Ningerová, která zvítězila mezi děvčaty ročník 2003, kde ji 3.místem doplnila Amálka Mynářová. Potom jsme čekali na stupně vítězů až do mladších žaček, ovšem děvčata nedala ńa trati 600 metrů nikomu šanci. Zvítězila Kristýna Škanderová za 1:48.26 min., před Petrou Pavláskovou 1:50.77 min. a Terezou Uherkovou 1:52.14 min. Starší žačky běžely 800 metrů, závod ovládla jasně Helena Benčová ve výborném čase 2:17.82 minuty před Evou Pištekovou za 2:27.01 min. Mezi chlapci na stejné trati zvítězil Dominik Haltof časem 2:16.90 min, před Dominikem Janečkem 2:20.31 minuty - oba v osobních rekordech. Na dorostenky čekalo 1000 metrů a závod se konal v režii našich děvčat. V novém oddílovém rekordu zvítězila Veronika Siebeltová časem 3:02.47 minuty, před Katkou Siebeltovou 3:12.03 min a Natálií Závorkovou 3:14.32 min. Výborné vystoupení našich uzavřel mezi dorostenci druhým místem Daniel Raška, který zvládl kilometr za 2:53.71 min. Všem blahopřejeme.